Пора назвать вещи своими именами: основными оппонентами и нового закона, и вообще любой попытки "украинизации Украины" выступают никоим образом не "русскоязычные патриоты Украины", которые "на русском языке воевали за Украину", и на права и достоинство которых пытаются сослаться как на аргумент против нового закона, а именно враги самого существования независимой Украины.
Пора признать "медицинский факт": абсолютное большинство тех, кто ратует за "двуязычие", какую бы публичную риторику они не применяли, на самом деле просто ненавидят и презирают все украинское – кроме украинских продуктов и возможности паразитировать на плодородной украинской земле и на украинских "лохах – селянах". Это просто наши биологические враги (и не важно, что среди них куча уродов украинского этнического происхождения – это, как и практически все в нашей жизни, вопрос не генов, а культурных кодов и самоидентификации), и наше с ними сосуществование вынужденное и временное, рано или поздно здесь останутся либо они, либо мы.
Мовне питання в Україні було і залишається невирішеним. Час від часу це
вдало використовується політиками, на жаль не в інтересах держави та
народу, а у своїх власних. На даний момент, і на телебаченні, і на
шпальтах газет та журналів, а ще дужче - в інтернеті виникла полеміка
на рахунок переваг російської чи української мов. Російська мова для
мене - друга мова, проте українська - рідна. Стаючи на захист рідної
мови, пропоную статтю ( нажаль автор мені невідомий ), яка доводить
милозвучність нашої мови більш-менш аргументовано, а не порожнім
неаргументованим базіканням.
Намагаючись сказати українцям, що "вас тут не стояло", шовіністичні
проросійські політики потрапляють у власну пастку. Нехитрою мовною
маніпуляцією вони намагаються ввести у війну проти України не невелике
число своїх ідейно українофобських прихильників, а значне число
російськомовних громадян України. Але цю війну вони не виграють.
Міф про «зіпсованість» української мови бере свій початок із гіпотези російського вченого М. П. Погодіна, який вважав, що після татаро-монгольської навали все населення Київської Русі пішло на північний схід, а територію сучасної України заселили вихідці з польських земель. Від теорії Погодіна вже давно не залишили каменя на камені як українські (М. А. Максимович, В. Б. Антонович, М. С. Грушевський), так і російські (С. М. Соловйов, В. О. Ключевський, А. А. Шахматов) учені, які довели, що повного запустіння території України після татарського нашестя не було, що населення її нікуди не йшло та ніякий інший народ до південної Русі не переселявся.
Почему все славяне понимают другие славянские языки без переводчиков (в том числе белорусы и украинцы), и только одни русские славянских языков не понимают — и им кажутся непонятными даже так называемые «восточно-славянские» языки Беларуси и Украины? Почему в России с пренебрежением относятся к якобы братскому славянскому украинскому языку, почему его никогда не преподавали и не преподают сегодня в российских школах, не хотят его учить русские в Восточной Украине.
Прослідковується дзеркальна відмінність між мовною поведінкою молодих українців і росіян навіть Києва, де ставлення до української толерантне: при звертанні українською мовою до тих осіб, які визначають себе як українців, 83,2 % опитаних відповідають українською, але при звертанні до них російською переважна більшість молодих українців – 90,6 % – переходять на російську мову. Росіяни, зі свого боку, практично не відповідають українською на питання, які задані цією мовою (98,2% відповідають російською на питання російською і 95,3% – російською на питання українською). Зростання частки громадян, які розмовляють у громадських і виробничих сферах змішаною (суржик) чи переважно російською мовою, серед нинішньої української молоді не тільки не припинилося, а й триває досить активно Ті, для кого українська рідна, поступаються на користь російської в 9 з 10 випадків.
Питання мови не входить навіть в 15 проблемних питань життя суспільства, важливих для громадян України. Але це, так би мовити, у режимі спокою. А що буде, якщо цю тему активізувати? Схоже, нинішня влада вирішила перевірити одне із ключових правил маркетингу: не лише попит формує пропозицію, але й навпаки.